ב"ה יום רביעי, י"ז אייר תשע"ט | 22.05.19
מסעו של הרב לאזאר
מסעו של הרב לאזאר צילום: שטורעם
מסע חיזוק: הרב לאזאר בקהילה היהודית באוליאנובסק

לפני מספר ימים, ערך רבה של רוסיה הרב בערל לאזאר מסע חיזוק מיוחד ורב רושם בקהילה היהודית שבאוליאנובסק ברוסיה ● הביקור החל בקבלת פנים מרגשת ברחבת בית הכנסת בעיר, ע"י רב העיר, מושל העיר, ראש הקהילה, המזכיר הראשון של שגרירות ישראל ברוסיה וקהל המונים ● לקראת שעות הערב הוזמן האורח הרב הראשי ללשכתו של מושל העיר
כתב שטורעם
לפני מספר שבועות ערך רבה של רוסיה הרב בערל לאזאר מסע חיזוק מיוחד ורב רושם בקהילה היהודית שבאוליאנובסק ברוסיה.

העיר אוליאנובסק, יודעת מזה מספר שנים מהפכה יהודית אמיתית מאז בואו של הרב יוסף מרוזוב, המשמש כרב העיר ושליח חב"ד יחד עם משפחתו. התפתחות הקהילה היהודית צוברת תאוצה עם המשפחות היהודיות הרבות שגרות בעיר.

הביקור החל בקבלת פנים מרגשת ברחבת בית הכנסת בעיר, ע"י רב העיר, מושל העיר, ראש הקהילה, המזכיר הראשון של שגרירות ישראל ברוסיה וקהל המונים. לאחר מכן נערך טקס הסרת הלוט מעל מנורה גדולה ומרשימה שתפאר את חזית בית הכנסת.

לאחר סיור בבית הכנסת ובמבואותיו יחד עם הרב מרוזוב והמושל, נאם הרב הראשי בפני יהודי העיר, עורר אותם על קיום שמירת תורה ומצוות, בשילוב מאמרי חז"ל, סיפורי צדיקים ודברי חיזוק רבים שהשאירו רושם עז על השומעים.

משם פנה הרב הראשי לאחד האולמות המרכזיים בעיר, בו נערך סימפוזיון יהדות עם מאות סטודנטים יהודים, אשר שאלו וביררו שאלות רבות בהלכה, מנהגים, היסטוריה יהודית והציגו לבטים רבים עמם הם מתמודדים. הסימפוזיון נמשך שעות ארוכות והשפיע רבות על הנאספים הרבים.

לקראת שעות הערב הוזמן האורח הרב הראשי ללשכתו של מושל העיר מר סרגיי מורוזוב, אשר בנוסף לשם המשותף לו ולרב העיר הרב יוסף מרוזוב, הוא מקיים קשרי ידידות רבים איתו ועם הקהילה היהודית כולה.

בפגישה הציג הרב הראשי את צורכי הקהילה היהודית המתפתחת והמושל אישר הקצאת קרקע במרכז העיר, לבניית בית כנסת ומרכז יהודי קהילתי חדש ומפואר.

י' בחשוון תשע"ב
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרב לאזאר במהלך הביקור
הרב לאזאר במהלך הביקור | צילום: שטורעם